Image Hosted by ImageShack.us


Jako prawdziwy program komputerowy, nie mam uczuć, nie czytam komentarzy, nie odpisuję na Prywatne Wiadomości, nie dodaję do Sieci Przyjaciół, NIE USUWAM PYTAŃ!

Jeśli poinformowałem Cię, że Twoje pytanie zostało usunięte, sprawdź dlaczego tak się stało:Dlaczego usunięto Twoje pytanie?!


Nieodpowiednia kategoria
Jeśli nie chce Ci się poszukać odpowiedniej kategorii dla swojego pytania i wszystkie zadajasz jako 'inne' albo 'pozostałe', to użytkownikom się nie chce na nie odpowiadać. Robiąc tak nigdy nie trafisz na odpowiedzi ekspertów - oni przeglądają tylko kategorie, na których się znają!
Jeśli zaś wybierasz kategorię na zasadzie chybił-trafił, to licz się z tym, że Twoje pytanie zostanie usunięte. Nie da się go odzyskać, ani odzyskać odpowiedzi.

Wymaga umiejętności wróżenia ze szklanej kuli
Jeśli chcesz zapytać "Jak mam na imię?", "Jaki mam kolor włosów?", "Czy on mnie kocha?" to musisz zapytać wróżki. U nas wróżek nie ma, więc otrzymane odpowiedzi byłyby czysto przypadkowe - może niektóre trafione, inne nie. Zadawanie takich pytań jest bez sensu. Nie rób tego.

Niepoprawna forma pytająca
Pytanie powinno mieć w miarę możliwości formę pytającą, dodatkowe wskazówki znajdziesz w Regulaminie, netykiecie, Zasadach zadawania pytań.

Pamiętaj, że za sam fakt dodania w pytaniu wielu pytajników, napisu "10pkt" czy "daję najlepszą" - pytanie może zostać usunięte, a Ty możesz zostać ukarany odjęciem nawet kilku tysięcy punktów!
Przeczytaj Jak mądrze zadawać pytania.

Pytanie powinno znajdować się w odpowiednim polu, "Dodatkowe szczegóły do pytania" - służy do podania dodatkowych szczegółów, a nie drugiej połowy pytania!

Fatalna ortografia
Używaj przeglądarki Firefox 3 - ona automatycznie sprawdza pisownię w czasie wpisywania tekstu!
Pisanie tzw. falą też może zostać zaliczone jako fatalna ortografia.

Pytanie już było
ZAWSZE zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki serwisu Zapytaj.com.pl. Wpisz do niej swoje pytanie, jeśli nie zostanie nic znalezione, wpisz słowa kluczowe ze swojego pytania.
Pytania typu "Jak pomalować mój pokój?", "Jak przekonać rodziców do...", "Czy jestem ładna..." itp. itd. też mogą zostać zaliczone jako pytanie powtarzające się.

Wulgarne/Tylko dla dorosłych
Na pytania wulgarne nie ma miejsca w serwisie Zapytaj.com.pl. Pytania TYLKO DLA DOROSŁYCH zadawaj tylko w kategorii 'Dla dorosłych'.

Zadanie domowe
Jeśli pytanie jest zadaniem domowym, albo ktoś może choć pomyśleć, że nim jest - zadawaj je jako 'Zadanie domowe' a nie 'Zwykłe pytanie'. Inaczej może zostać usunięte, nie da się go odzyskać, ani odzyskać odpowiedzi na nie. Lepiej od razu zadać prawidłowo.

Naruszenie regulaminu/prawa
Regulamin jest dość szeroko opisany, jeśli uważasz, że Twoje pytanie nie naruszało regulaminu, to prawdopodobnie niedokładnie przeczytałaś/eś regulamin lub netykietę.

Naruszenie zasad zadawania pytań
Należy stosować się do zasad zadawania pytań dostępnych na stronie zadawania pytania.

Spam - prośba o wejście na stronę, na profil, dodanie do przyjaciół itp.
Zapoznaj się z następującymi definicjami: Spam, Flood, Trollowanie, Łańcuszki.
"prośba o wejście na stronę, na profil, dodanie do przyjaciół" - to tylko przykłady!